Kolčák v Prešove potvrdil očakávania

Všetky tri štarty v aktuálnom ročníku Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží premenil Róbert Kolčák vždy na pódiové umiestnenie a aj naďalej je lídrom priebežného poradia. 


Mladý Martinčan sa za krátku dobu stal šťukou v mútnom rybníku slovenských automobilových súťaží a aj vďaka svojmu extrémnemu prístupu perfekcionalistu  sa už tlačí na tie najvyššie priečky. Potvrdil to tiež na treťom podniku Majstrovstiev Slovenska, ktorý sa uplynulý víkend jazdil pod Šarišským hradom v okolí Prešova. 

„Na štart Rally Prešova som sa postavil vôbec po prvýkrát a musím povedať, že sa mi súťaž nielen veľmi páčila, ale mi aj celkom sadla,“ vraví 35-ročný pretekár Chooligan Racing Teamu. „Počul som o tom, že to pripravuje skúsený tím usporiadateľov, ktorí vedia pripraviť kompaktnú súťaž na pekných tratiach. Teraz to už môžem aj sám potvrdiť .“


Kolčák sa postavil na štart s vozidlom Škoda Fabia RS Rally2 spolu so spolujazdkyňou Zuzanou Lieskovcovou. Skúsená Košičanka klasické trate v okolí Prešova pozná a mohla tak byť Martinčanovi oporou.

„Do úvodu súťaže sme neobuli najlepšie. Zvolili sme 30-ky, no asi lepšou voľbou by boli 20-ly,“ priznal po prvej sekcii Róbert Kolčák. 


No trate zrána boli chladné a vlhké. Prakticky všetkým sa šmýkalo. 

„Dávali sme si pozor, aby sme nevyrobili nejakú hlúpu chybu,“ potvrdil aj pilot Škody Fabia s číslom štyri. 


Vpredu sa všetkým postupne vzďaľovala posádka s vozidlom Ford Fiesta RS WRC a Kolčák sa dostal do priameho súboja s Kočim a veteránom Drotárom o druhú priečku. 

„Nič sme si nedarovali a pekne sme si užívali súboj,“ pokračuje Kolčák, ktorý sa na druhú priečku prepracoval už po prvej sekcii. 


Do druhej sekcie nastupoval Martinčan takticky. 

„Vedeli sme, že ak Jaro (pozn. Melichárek) neurobí chybu, tak jeho náskok už nedokážeme stiahnuť. Sústredili sme sa preto na udržanie bodov za druhé miesto v absolútnom poradí, ktoré nám potvrdzovalo aj udržanie priebežného vedenia,“ prezrádza zmenu taktického myslenia pretekár Chooligan Racing Teamu.


Druhá sekcia sa začala voľným prejazdom piateho úseku (pre olej na trati), no na zvyšných troch meraných úsekoch si Kolčák s Lieskovcovou ustrážili ataky Igora Drotára (Martin Koči odstúpil pre poruchu) a zaslúžene doviezli druhé miesto absolútne, a prvé v rámci triedy 2.


„Bol to pekný a vydarený víkend. Ďakujem svojim súperom za nádherné súboje, usporiadateľom za peknú súťaž a fanúšikom, že nás fantasticky povzbudzovali. Do ďalšieho štartu v Košiciach nám zostávajú len dva týždne, takže už teraz prakticky začíname prípravu. V Košiciach sa pôjde jubilejný ročník a po našom vlaňajšom víťazstve je to pre nás špeciálny návrat. Už sa neviem dočkať,“ uzatvára víkend na Východe Slovenska Martinčan. 


Ľuboš Kašický

Partneri tímu