Kolčáka čaká premiéra s novou Fabiou RS Rally2

Pred štartom druhej súťaže sezóny MMSR pod Tatrami má Róbert Kolčák významné novinky, ktoré posúvajú jeho súťažnú kariéru zasa o krôčik ďalej.


Povzbudivé tretie miesto z úvodného podniku v Slušoviciach prispelo k rozhodnutiu, že do ďalších súťaži nastupuje ambiciózny Martinčan s úplne novou technikou Škoda Fabia RS Rally2. 

„Všetko v živote má svoj čas a myslím si, že teraz je správna doba, aby som sa posunul do modernejšej techniky,“ vysvetľuje pretekár Chooligan Racing Teamu. „Škoda Fabia RS Rally2 patrí medzi najúspešnejšie vozidlá vo svojej kategórii a rozhodnutie predstaviť tento klenot súťažnej techniky práve na najvýznamnejšej rely na Slovensku, ktorej mám česť byť zároveň ambasádorom, je tá najlepšia chvíľa.“ 


A tak, ako 35-ročného Martinčana poznáme, ani teraz nechce Robo nechať nič na náhodu.

 „Prechod do novej techniky je vždy náročný aj pre oveľa skúsenejších jazdcov, ako som ja. Poctivo som sa teda na štart v Tatrách pripravoval. Absolvovali sme v okolí Popradu testy, kde som spoločne s mojim technickým tímom a s inžiniermi od Škody pracoval na nastavení auta a snažil sa na vozidlo zvyknúť. Keďže som ambasádorom popradskej súťaže, cítim zodpovednosť a budem sa snažiť fanúšikov nesklamať.“ 


Kolčáka bude na sedadle spolujazdca podporovať skúsený Emil Horniaček, ktorý tento priestor veľmi dobre pozná.

 „S Robom, sme sa dohodli, že okrem zahraničných štartov určite odjazdíme spolu aj Rallye Tatry. Pre mňa je to vždy srdcovka a verím, že užitočné budú aj moje znalosti miestnych podmienok,“ dodáva jeden z najlepších slovenských co-pilotov vôbec. 


Lenže pre Róberta má súťaž v Tatrách ešte jeden nový rozmer. Prvýkrát totiž bude štartovať s novým Štatútom reprezentanta Slovenskej Republiky, ktorý mu nedávno priznala Slovenská Asociácia Motoristického Športu (SAMŠ). 

„Je to pre mňa veľká česť, že budem môcť reprezentovať našu krajinu. Je to ďalší záväzok a motivácia ešte viac na sebe pracovať,“ váži si toto uznanie talentovaný Martinčan. 

51. ročník Rallye Tatry 2024 štartuje už tento piatok podvečer, keď po slávnostnom štarte v centre Popradu vyrazia posádky na nočný mestský prológ. V sobotu 25. mája je na programe zvyšných šesť eresiek (spolu 82 km). Víťazov spoznáme v sobotu podvečer na cieľovej rampe na Námestí Sv. Egídia v Poprade.   


Ľuboš Kašický

Partneri tímu