Life is too short. Donʹt forget to enjoy it

Robert Kolčák a Zuzana Lieskovcová vyštartujú do novej sezóny Majstrovstiev Slovenska už tento víkend na Rallysprinte Kopná.   


Prvý májový víkend sa súťažou v Slušoviciach na Morave začína pre Roberta Kolčáka prvá kompletná sezóna v Majstrovstvách Slovenska. Výzva, na ktorú sa 35-ročný Martinčan zodpovedne pripravoval počas celej zimnej prestávky.

 „Celý život sa snažím stáť nohami pevne na zemi a dávať si reálne ciele. Preto by som tento rok rád odjazdil úplnú sezónu so všetkým, ako sa patrí. Najazdil čo najviac kilometrov a snažil sa všetky súťaže vždy dojazdiť. Naučiť sa fungovať čo najlepšie, aby všetko fungovalo v tíme, na aute i v kokpite. Spolu sa budeme snažiť, aby sme sa postupne dostali na TOP úroveň na Slovensku a neskôr možno aj v zahraničí,“ hovorí Robert Kolčák, ktorý má v pláne počas sezóny 2024 absolvovať predbežne 22 súťaží.


 Ich podstatu tvoria štarty v Zóne Strednej Európy (CEZ) a v Majstrovstvách Slovenska.

„Pred štartom MMSR v Kopnej sme stihli dve súťaže v Rakúsku, nejaké testy na Slovensku a prípravu sme zakončili štartom na náročnej rýchlostnej skúške neďaleko Prešova, na Cemjate. Doladili sme techniku a rozšírili technické zázemie,“ približuje svoju prípravu na sezónu Kolčák, ktorý veľa práce urobil aj na osobnej príprave. 


„Dnes už viem, že okrem jazdy je potrebné pripraviť sa zodpovedne aj po stránke psychohygieny a stratégie. Popritom som sa snažil pracovať s telemetriou a rozpisom. V tom mi veľmi pomohli Erik (Cais) a Emil (Horniaček), za čo im obom veľmi ďakujem.“ 


A práve so skúseným Emilom Horniačkom Kolčák odjazdil rakúske súťaže a  v pláne majú, okrem zahraničných štartov, aj spoločný štart na Rallye Tatry, kde je Robert Kolčák ambasádorom súťaže. Majstrovskú sezónu na Slovensku však Martinčan absolvuje so Zuzanou Lieskovcovou. Spoločnú generálku na Kopnú si dali práve na prešovskej Cemjate. 


Na Kopnej budú Kolčák a Lieskovcová štartovať s vozidlom Škoda Fabia R5. Pre Kolčáka je to síce už druhý štart na tejto súťaži, no vlani tam veľa skúseností nenazberal. 

„Bol to môj asi tretí ostrý štart v rely a tak som mal čo robiť s tým, aby som našiel rýchlostnú páku a nie ešte cestu,“ smeje sa dnes Robo, ktorý vlani odstúpil zo súťaže už v úvode pre poruchu diferenciálu na jeho VW Polo Proto. 


V Slušoviciach však v závere roka štartoval ešte na Mikulášskej Rally.

„Celý priestor v okolí Zlína žije automobilovými súťažami a veľmi sa tešíme na fantastickú divácku atmosféru. Rozhodne si to chceme užiť a úspešne vyštartovať do slovenskej sezóny,“ dodáva pilot Chooligan Racing Teamu v rámci hesla „Life is too short. Donʹt forget to enjoy it“.


29. ročník Rallysprintu Kopná otvára prvýkrát slovenskú sezónu automobilových súťaží (MMSR). Pre posádky sú pripravené štyri merané úseky (idú sa dvakrát), ktoré sú veľmi podobné tým z predošlých ročníkov. Oproti vlaňajšku však došlo k zmene eresky Hvozdná, kde sa usporiadatelia nedohodli s miestnou samosprávou, a nahradili ju ešte zaujímavejším úsekom Želechovice. Zaujímavým preto, lebo sa jedná o významnú časť slávnej rýchlostnej skúšky Pindula, ktorú poznáme z Majstrovstiev Európy. Štart súťaže je v sobotu (4. mája) ráno. Keďže sa jedná o druhý podnik českého šampionátu Rallysprintov, tak je to jednodňový podnik a víťazov spoznáme už v sobotu popoludní. 


Ľuboš KašickýPartneri tímu