Poctivá príprava prináša výsledky

Po vlaňajšom víťazstve v Košiciach si nádejný slovenský pretekár Róbert Kolčák pripísal ďalší pekný výsledok. Na Rallysprinte v Kopnej vyjazdil tretie miesto.


Odhodlanie s akým 35-ročný Martinčan pristupuje k svojim štartom v automobilových súťažiach je obdivuhodné. Cieľavedome sa krok za krokom snaží zlepšovať svoj prístup a nevynechá jedinú príležitosť, aby mohol nazbierať ďalšie cenné skúsenosti. Sezóna 2024 má byť jeho prvou kompletnou v Majstrovstvách Slovenska a už pri úvodnom štarte v otváracom podniku MMSR v Slušoviciach Robo ukázal, že v príprave nezaháľal.

„Vlani som tu veľa nenajazdil. Aj preto som do súťaže nastupoval s patričným rešpektom,“ priznáva pretekár Chooligan Racing Teamu. „Musím však povedať, že je to nádherná súťaž. Je nesmierne ťažká a náročná. Jazdiť na plný plyn v lese pomedzi stromy, tak to som ešte nezažil. Treba na to veľa odvahy, aby to človek podržal.“ 


 Napriek rešpektu však Robo Kolčák ukázal veľké motoristické srdce a postupne zrýchľoval. 

„Začal som s rozumom, ale tak, aby som nevyrobil výraznejšiu stratu a udržal kontakt.“ 


Po prvej sekcii preto posádke Robo Kolčák a Zuzana Lieskovcová patrilo piate miesto v slovenskom „majstráku“. Ich Škoda Fabia R5 zvádzala tvrdý pozičný súboj medzi päticou vozidiel Triedy 2. 

„Držím sa toho, že vždycky treba bojovať až do konca. Urobil som to aj teraz a oplatilo sa. V cieli súťaže nám to vynieslo napokon tretie miesto v absolútnom poradí MMSR a druhé miesto v triede. Vzhľadom k mojim skúsenostiam je to myslím si dobrý výsledok. Motivuje ma pracovať ďalej, aby som bol ešte rýchlejší,“ hovorí Martinčan, ktorý sa snažil statočne držať krok v 140-člennom štartovom poli so  silnou miestnou konkurenciou.


 Napokon sa mu podarilo v absolútnom poradí celej súťaže prepracovať až do TOP10. 

„Klobúk dolu pred všetkými posádkami, divákmi a usporiadateľmi. Kiežby takáto atmosféra na rely súťažiach bola aj na Slovensku. Vidieť tu obrovský kus práce organizátorov, činovníkov i médií, že sa tomu venujú celým srdcom a vďaka tomu to má vysokú úroveň a priťahuje fanúšikov. Verím, že aj na druhom podniku slovenskej sezóny v Tatrách, kde som ambasádorom súťaže, sa nám podarí nadviazať na skvelý začiatok. Všetkých vás tam vrelo pozývam.“


Ľuboš Kašický

Partneri tímu