Robo Kolčák sa vracia na miesto činu

_JS22473upr
Foto: Jan Šmerda

Hovorí sa, že páchateľ sa vždy vracia na miesto činu. A to isté platí aj pre Róberta Kolčáka a  Lavanttal Rallye, kde absolvoval presne pred rokom svoju debutovú rally súťaž.


Robo za ten rok od prvého štartu prešiel poriadny kus cesty. Zažil odstupy, aj menšie havárie, ale aj pocit a slávu po víťazných súťažiach. Vyskúšal si aj viacero druhov pretekárskej techniky, viacero spolujazdcov a dnes už môže porovnávať aké sú domáce, ale aj zahraničné súťaže. Poďme však naspäť ku tohtoročnej 46. LASER HERO Lavanttal Rallye 2024, ktorá odštartuje v dňoch 4. – 6. 4.2024 v juhorakúskom meste Wolfsberg a jeho okolí. 

„Do Wolfsbergu sa už teším. Viem totiž do čoho idem, bude to prvá súťaž na ktorej budem štartovať už druhýkrát. V minulom roku sa mi tu darilo a dojazdil som s Volkswagenom Polo Proto na treťom mieste v rámci Mitropa Cupu. Teraz budem štartovať so Škodou Fabia R5 a rovnako v minulom roku mi spolujazdca bude robiť Emil Horniaček. Pri pohľade na mapy rýchlostných skúšok je jasné, že organizátor pripravil v podstate rovnaké trate ako boli v minulom roku, akurát sú trochu inak namixované. Spoločne s Emilom chceme dojazdiť až do cieľa súťaže. Ak sa podarí nejaké lepšie umiestnenie, bude to bonus navyše. Ešte stále som vo fáze, kedy potrebujem najazdiť čo možno najviac ostrých kilometrov a tomu idem prispôsobiť všetko. Som rád, že pri Chooligan Racing teame stojí viacero partnerov vďaka ktorým sa môžeme zúčastňovať aj súťaží v zahraničí. Z mojej strany im za toto patrí veľká vďaka,“ povedal Róbert Kolčák.


Samotná súťaž 46. LASER HERO Lavanttal Rallye 2024 ako sme už spomínali odštartuje v dňoch 4. – 6.4.2024. Počas prvého dňa, čiže 4.4.2024 sú plánované preberania súťažných posádok, obhliadky trtí ako aj slávnostné predstavenie súťažiacich. Počas piatku a soboty (5. – 6.4.2024) už na súťažné posádky čaká samotná súťaž, pričom počas prvej etapy absolvujú päť rýchlostných skúšok a v priebehu druhej etapy zvyšných osem testov. Cieľ je naplánovaný na sobotu tesne pred 18:00 hodinou podvečer. Ako sa darilo Robovi a Emilovi na tejto súťaži, o tom vás budeme opäť informovať.

Miro Majláth

Partneri tímu